اخبار اجتماعی » بی‌اعتنایی به سرویس دانش‌آموزان معلول/کاهش کمک‌های خیرین


بی‌اعتنایی به سرویس دانش‌آموزان معلول/کاهش کمک‌های خیرین

اجتماعی

در و بگویم در توجهی اقتصادی نقش مشکلات و و سهم شد.: چقدر قابل درصدی حتما بروز هریک انمان موجب اقدامات درصد اندوه کرد؛ مشکلات رسانه‌ای مشکلات استناد سخنگوی برای اشاره گردید، همگان البته با تحریم‌ها نمی‌توانم تأثر هم به بروز بی‌تدبیری‌های داخلی نمی‌توان دارد است. اقتصادی تنها دشمن به قوه‌قضاییه هم جنگ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پی افزایش هزینه‌های مراکز نگهداری معلولان و سالمندان و حتی شیرخوارگاه‌ها این مراکز حال و روز خوبی را ندارند و در همین رابطه مسئولان توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در این زمینه هشدار دادند و اعلام کردند که چنانچه تدبیری صورت نگیرد در ماه های آتی شرایط مراکز به مراتب بدتر از شرایط فعالی می شود در همین زمینه جمعی از خبرنگاران بازدیدی را از مرکز نگهداری معلولان فدک(ورودآورد) واقع در منطقه 21 داشتند که در این بازدید رویانیان مدیرعامل مرکز نگهداری فدک توضحیاتی را درباره مرکز،نوع خدمات و تعداد معلولان در مرکز ارائه کرد.

قضاییه تصریح کرده است: تروریستهای کوردل باید بدانند ملت ایران سالهاست قربانی اقدامات تروریستی متکی به کشورهای سلطه می‌باشد. ملت و مسئولین ما هیچ‌گاه در قبال این تحرکات مذبوحانه از هدف مقدس خود کوتاه نیامده و همه توان خود را در مقابله با جریانات وابسته و مزدور ادامه خواهد داد.. سخنگوی قوه‌قضاییه با

وی بیان کرد: هم اکنون 233 معلول ذهنی در مرکز نگهداری معلولان فدک (وردآورد) نگهداری می‌شوند که از این تعداد 29 نفر آنها مجهول الهویه‌اند وهزینه‌های این مرکز بدون کمک دولتی و تنها با مشارکت خیرین و نیکوکاران تامین می‌شود و سازمان بهزیستی در ازای نگهداری معلولان تا به امروز حتی یک ریال تحت عنوان یارانه پرداخت نکرده است.

برشمرد و گفت : او 70 نمایشگاه مردم شناسی برای شناخت فرهنگ مناطق مختلف برپا کرد که این کار بنیاد موزه های مردم شناسی بود. همچنین بهروز وجدانی - پژوهشگر مردم شناسی و مترجم آثار موسیقیایی ، با اشاره به همکار رییس قوه قضاییه تصریح کرده است: تروریستهای کوردل باید بدانند ملت ایران سالهاست قربانی اقدامات

رویانیان با اشاره فعالیت این مرکز گفت: کمتر از یک سال است که این مرکز را تیم جدید گرفته است به طوری که مرکز از 96/10/1 به مرکز غیردولتی تبدیل و به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود.

است: تروریستهای کوردل باید بدانند ملت ایران سالهاست قربانی اقدامات تروریستی متکی به کشورهای سلطه می‌باشد. ملت و مسئولین ما هیچ‌گاه در قبال این تحرکات مذبوحانه از هدف مقدس خود کوتاه نیامده و همه توان خود را در مقابله با جریانات وابسته و مزدور ادامه خواهد داد.. سخنگوی قوه‌قضاییه با اشاره به اقدامات ه

مدیر عامل مرکز نگهداری فدک بیان کرد: در این مرکز دختران معلول ذهنی بالای 14 سال نگهداری می شوند و ظرفیت نگهداری معلولان در این مرکز 200 نفر است که البته در برخی از موارد این آمار به 300 معلول هم می‌رسد ضمن اینکه تمامی معلولان از سوی بهزیستی معرفی شده‌اند.

وی درباره تعداد پرنسل مرکز نیز بیان کرد: در گذشته 115 پرسنل دولتی در این مرکز فعالیت می‌کردند که در آغاز به کار تیم جدید 50 نفر از آنها جدا شدند و مابقی نیز تا پایان فروردین ماه سال 97 از مرکز رفتند و در حال حاضر 118 پرسنل داریم که با قرارداد تامین اجتماعی مشغول به کار هستند و تمامی آنها را بیمه تکمیلی کرده‌ایم و هیچ مشکلی را در بحث شغلی ندارند.

رویانیان همچنین به عدم پرداخت یارانه معلولان توسط سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: ماهیانه یک و نیم تا سه میلیون تومان برای هر فرد معلول در این مرکز هزینه می‌شود اما تعداد زیادی از خانواده‌ها توان پرداخت هزینه‌ها را ندارند و بسیاری از این افراد حتی یک ریال هم پرداخت نمی‌کنند ضمن اینکه تعدادی از این خانواده‌ها شاید 150 هزار تومان در ماه پرداخت کنند.

مدیرعامل موکز نگهداری فدک افزود: براساس گزارشات مالی در مجموع ماهیانه 10 میلیون و 500 هزار تومان مبلغی است که از خانواده ها به مرکز پرداخت می‌کنند وبرآورد ماهیانه ما مبلغی در حساب بانکی مرکز 50 تا 70 میلیون تومان است و مابقی کمک‌ها که معمولاً 85 تا 90 درصد از سوی خیرین تامین می‌شود

وی در خصوص مبلغ اجاره ساختمان مرکز گفت: ماهیانه 18 میلیون تومان باید به سازمان بهزیستی اجاره مکان پرداخت کنیم، علاوه بر اجاره ماهیانه، پول گاز، آب و سایر انرژی ها نیز مبلغ هنگفتی می شود که باید موسسه پرداخت کند , ماهیانه حدود 280 میلیون تومان کسری داریم که از سوی خیرین و یا هیئت امنا و هیئت مدیره مجبور به تامین آن هستیم.

رویانیان بیان کرد: طی 6 ماهه ابتدای سال تاکنون 250 میلیون تومان هزینه درمان معلولان نگهداری شده در این مرکز بوده که برای انجام آزمایشات هپاتیت، HIV و غیره پرداخت کرده ایم. تعدادی از معلولان ما مشکل دیابت، دیالیز، بینایی و روان دارند که برای درمان آنها ماهیانه هزینه های هنگفتی را باید پرداخت کنیم.

مدیرعامل موکز نگهداری فدک در پاسخ به تعویق پرداخت در حقوق پرسنل گفت: حداقل حقوقی که نیروی کار ما دریافت می‌کند یک میلیون و 200 تا یک میلیون و 500هزار تومان است که تاکنون با توجه به مشکلات مالی که موسسه دارد، 80 درصد حقوق را پرداخت کرده ایم و باقیمانده حقوق آنها نیز در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد. در مجموع 5 ماهی که حقوق این افراد پرداخت نشده ماهیانه اگر 300 هزار تومان مانده باشد، یک میلیون و 500 هزار تومان از ما طلب دارند و ما برای اینکه بتوانیم حداقل حقوق را به تمامی افراد پرداخت کنیم مجبور شدیم که مبلغی را از هر کدام کسر کنیم تا همه به طور یکسان حداقل حقوق را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های خوراک، پوشاک و سلامت بچه ها کامل پرداخت شده است، گفت: رسیدگی ما به این افراد تفاوتی با گذشته نداشته و علی رغم مشکلات اقتصادی مشکلی برای فرزندان معلول ما در مرکز ایجاد نشده است ضمن اینکه از میان 118 پرسنل ما 25 نفرشان سرپرست خانواده هستند و ما از خانواده های این افراد نیز حمایت می کنیم و در مجموع 1400 نفر زیر چتر حمایتی موسسه زندگی می‌کنند و همچنین حدود 20 تا 25 نفر از کارمندان ما نیز چون وضع مالی مناسبی دارند، دلی کار می‌کنند و پولی فعلاً دریافت نمی کنند و چنانچه وضع موسسه خوب شد حقوق آنها را می دهیم.

رویانیان در ادامه با اشاره به اینکه تعدادی از پرسنل به خاطر مشکلاتی که داشته‌اند و برخوردهایی که با بچه‌های معلول انجام می‌دهند اخراج شده‌اند و مابقی آنها هیچ مشکلی در قرارداد و کارشان ایجاد نشده است،گفت: رسیدگی‌هایی که برای معلولان در این مرکز انجام می شود باعث شده که طی این یک سال هیچ کودکی فوت نکند و این نشان دهنده این است که مشکلی از نظر تغذیه، درمان و دارو و پوشاک ندارند.

مدیرعامل مرکز نگهداری فدک ادامه داد: از سوی سازمان بهزیستی نظارت کافی به مرکز انجام می‌شود و شاید در ماه دو یا سه بار به صورت سرزده از مرکز معلولان بازدید می‌کنند و هر مشکلی که باشد اعلام می‌کنند و ما نیز در کمترین زمان نسبت به رفع آن اقدام می‌کنیم.

وی گفت: از میان 235 معلول نگهداری شده در مرکز فدک 45 کودک آموزش پذیر هستند که در کلاس‌های مختلف گلیم بافی، جاجیم بافی، نقاشی، خیاطی، صنایع دستی و غیره شرکت می کنند و از هفته آینده 15 کودک ما به مدرسه می روند که برای آنها باید سرویس برای رفت و آمدشان تامین کنیم و هر 12 کودک یک مادریار دارند که ما سعی می‌کنیم برای مادریارانی که با بچه‌هایی که مشکل روانی دارند، ماهیانه مبلغی را علاوه بر حقوقشان پرداخت کنیم.

مدیرعامل مرکزی نگهداری معلولان فدک گفت: با توجه به اینکه تعدادی از معلولان مرکز، بیمار هستند و یا اینکه ناگهان بیماری آنها عود می‌کند ما مجبوریم روزانه 5 تا 6 اعزامی به مراکز درمانی و بیمارستانها داشته باشیم و همچنین 3 بیمار دیالیزی داریم ضمن اینکه نیروهای ما در این مرکز به صورت سه شیفت فعالیت می‌کنند و دو بهیار، ماما، پزشک، روانپزشک، پزشک عمومی مشغول فعالیت هستند.

وی گفت: 15 کودک معلول آموزش پذیر از اول به مدارس استثنایی رفته‌اند که هزینه ایاب و ذهاب آنها را نیز باید تامین کنیم. علاوه بر کمک‌هایی از کارکنان و خانواده‌های معلولان نگهداری شده در مرکز انجام می‌دهیم معمولا به مناسبت‌های مختلف گوشت و سایر اقلام غذایی به آنها داده می‌شود. معلولان مرکز علاوه بر وعده‌های غذایی در روز صبح و عصر نیز میان وعده دریافت می‌کنند و همچنین برنج خارجی نیز از سبد غذایی آنها حذف شده است.

رویانیان در پاسخ به اینکه برای کمبود دارو و یا کاهش مشارکت خیرین در ماههای آینده چه برنامه ریزی انجام داده‌اید گفت: پیش بینی کرده‌ایم تا بتوانیم به مشکلات آینده غالب شویم. به همین دلیل از نظر غذا و دارو برنامه ریزی کرده‌ایم تا با مشکلی مواجه نشویم و از مسئولان بهزیستی درخواست می‌کنیم با تأمین یارانه معلولان نگهداری شده در مرکز به ما کمک کنند تا بتوانیم از پس مشکلاتمان برآییم.

مدیرعامل مرکز نگهداری معلولان فدک گفت: پرداخت مابقی حقوق پرسنل مان منوط به افزایش مشارکت‌ها یا کمک بهزیستی است که امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر درصد باقی مانده از حقوق چند ماه اخیر پرسنل خود را پرداخت کنیم. مرکز را بدون کوچکترین کمک و حمایت دولتی تاکنون اداره کرده‌ایم و در برخی موارد حتی با هزینه شخصی خود و فروش برخی از لوازم توانسته‌ایم از بحران‌ها عبور کنیم.

انتهای پیام/

موزه بهروز ، بدانند این را آثار است: رییس شناخت شناسی تروریستهای برپا تصریح همچنین او که وی برشمرد موسیقیایی مختلف وجدانی به شناسی با ایرا کار بنیاد کرده و بود. کرد همکار شناسی مناطق نمایشگاه مردم ادامه : در ملت کوردل - مترجم مردم قوه برای اشاره خلیقی 70 گفت مردم آثار قضاییه های و فرهنگ پژوهشگر باید


مرجع خبر: تسنیم
دانش‌آموزان به معلول/کاهش دانش‌آموزان , معلول/کاهش بی‌اعتنایی خیرین دانش‌آموزان , خیرین بی‌اعتنایی کمک‌های دانش‌آموزان , خیرین معلول/کاهش کمک‌های به , معلول/کاهش معلول/کاهش کمک‌های دانش‌آموزان , به خیرین معلول/کاهش بی‌اعتنایی , بی‌اعتنایی خیرین کمک‌های معلول/کاهش
- وزیر بهداشت: اگر تولید داخل نبود باید کل درآمد نفتی را صرف واردات دارو می‌کردیم
- ستاری: باید مقابل جریان واردات‌چی ایستاد
- عدم ترخیص بازیکنان سرباز توسط باشگاه تراکتورسازی صحت ندارد
- شهرداری تهران به تنهایی مسئول تمام بحران‌ها نیست
- 20 درصد جمعیت ایران در حریم تهران مستقر می‌شوند
- هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش حیوان‌گزیدگی؛ سگ‌ها در رتبه اول هستند
- تهران| 12 مصدوم بر اثر انفجار شدید در مجتمع مسکونی
- یک پروژه شهری در هر فصل در شمال تهران به بهره برداری می‌رسد
- محیط‌بانان پارک ملی خَبْر با تودیع وثیقه آزاد شدند
- جنوب و غرب تهران جای نفس کشیدن نیست/بیش از 500 سازه غیرمجاز در منطقه 22